Auta kempingowe   Przyczepy kempingowe   Imprezy firmowe   Rejsy jachtami   Czartery jachtów   Wyjazdy narciarskie   Wyjazdy i kursy nurkowe   Podróże   Off-road
czarter jachtów Funsail
NA SPRZEDAŻ
rejsy morskie, czartery jachtów Przyczepy nowe
rejsy morskie, czartery jachtów Przyczepy używane
Transport przyczep i domków
Przyczepy Lublin - wypożyczalnia
WYPOŻYCZALNIA HEL
REZERWACJE - przyczepy
WYPOŻYCZALNIA POLSKA
Przyczepy Polska
Przyczepy na budowę
Przyczepy garderoby - obsługa imprez
Rezerwacja przyczep
SERWIS PRZYCZEP
Serwis przyczep
HEL
Hel - Kempingi
Hel - Gdy nie ma wiatru
Hel - Przewodnik
Mapa Helu
INFORMACJE
Półwysep-Pogoda
Przyczepy kempingowe
 
Przyczepy - rodzaje
Przyczepy kempingowe-wyposażenie
Przyczepy-gdzie jechać?
Przyczepa-jaką kupić?
Przyczepa-kupujemy używaną
Przyczepa na drodze...
Przyczepy-prawo jazdy
Przyczepy-jakie prawo jazdy?

 
Podaj swój adres email, aby otrzymywać powiadomienia o nowościach prosto do swojej skrzynki
    

Login
Hasło
czartery jachtów
  Przyczepy - wypożyczalnia, sprzedaż /   


...Mówi się o nich różnie..."przyczepy kempingowe; campingowe, kempingi, campingi, caravan, wohnwagen,trailer, caravans" ... można pisać dużo.Wszystkie te słowa opisują campery przyczepy campingowe-przyczepy ze spaniem. 

Czym są przyczepy kempingowe ??? 
Są niczym innym jak przyczepami z zabudową umożliwiającą użytkownikom komfortowy pobyt poza miejscem zamieszkania niezależnie od miejsca w którym się znajdą. Te domki jeżdżące za samochodem w wielu krajach są jedynym domem dla ich właścicieli mieszkających na całorocznych kempingach, dla innych są sposobem na życie i zwiedzanie świata. Kolejni miłośnicy zabierają swoje przyczepy kempingowe wyjeżdżając jedynie na weekend, w ciche -często niezamieszkane miejsca.
Wszystkich możemy zaliczyć do grupy ludzi nazywanej często Caravaningowcami...

Carvavaning (karavaning)- współczesna forma turystyki motorowej, gdzie miejsce wcześniejszego namiotu zajmuje komfortowa przyczepa lub kamper (samochód kempingowy).

Wyposażenie przyczepy kempingowej
Przyczepa campingowa ma większość wygód jakie mamy w domu min:

 • przyczepy są ocieplone
 •  kempingi posiadają ogrzewanie- najczęściej gazowe (truma) lub ogrzewanie na paliwo typu webasto w kamperach rozprowadzone po całej przyczepie
 • przyczepy campingowe posiadają w pełni urządzony aneks kuchenny: kuchenka, lodówka, często okap elektryczny,zlew z elektryczną pompką do wody, zbiornikiem na czystą wodę a niekiedy również posiadają zbiornik na brudną wodę.
 • większość przyczep szczególnie powyżej 4m długości mają w pełni funkcjonalną łazienkę z prysznicem i wc chemicznym
 • przyczepa bardzo często wyposażona jest w rolety słoneczne i moskitiery
 • często na wyposażeniu przyczepy mamy tv z anteną, nagłośnienie
 • coraz częściej możemy spotkać w przyczepach klimatyzację
 • do bardzo ważnych elementów wyposażenia przyczep szczególnie gdy wybieramy się na wakacje stacjonarne jest przedsionek, który powiększa nam powierzchnie mieszkalną niemal dwukrotnie
 • dla bardziej wymagających polecamy "mover" jest to system umożliwiający przejazd-przestawienia przyczepy na postoju bez użycia siły z naszej strony, sterowanie odbywa się za pomocą pilota.Wiele osób zaczynających przygodę z caravaningiem wypożycza przyczepę kempingową w wypożyczalni przyczep kempingowych lub kamperów - wypożyczalnia przyczep kempingowych i samochodów kempingowych. Często robi to kilkukrotnie, po czym decyduje się na zakup swojej wymarzonej przyczepy kempingowej lub kampera. Jest do bardzo dobre rozwiązanie, gdyż mając już doświadczenie wiemy co dokładnie chcemy kupić i jakie rozwiązania wystroju wnętrza naszej przyczepy są dla nas najbardziej optymalne. Inaczej jes,t gdy kupujemy z katalogu lub oglądamy przyczepę w salonie nie mając wcześniejszych doświadczeń, nie oceniamy jej podczas codziennego użytkowania na kempingu gdy mamy bagaże, dzieci biegają, nam właśnie skończył się gaz w butli a jest niedziela i nie możemy kupić nowej...

W Europie jest wiele firm produkujących przyczepy campingowe. Wśród nich między innymi: KNAUS, HOBBY, ADRIA, TABBERT, LMC -LORD MUSTERLAND, FENDT, HYMER -ERIBA, DETHLEFFS, BURSTNER, TEC, BAYERLAND, WILK, HOME-CAR,CARAVELAIR, EIFFELAND, STERCKEMAN, KIP i wiele innych...

Przed zakupem przyczepy kempingowej warto zastanowić się nad sposobem jej późniejszego wykorzystania.

Warto zastanowić się do czego będziemy głównie wykorzystywać naszą przyczepę, jak daleko i w ile osób jeździć, jakim samochodem będziemy ją ciągnąć a także jakie prawo jazdy potrzebujemy do ciągnięcia wybranej przyczepy.

Przyczepa campingowa-gdzie jechać? jaką wybrać ???

 1. Camping na wyjazdy rodzinne stacjonarne - jeżeli Twoim celem jest dojazd do miejsca docelowego i postój na  polu kempingowym lub innym miejscu przez dłuższy czas i w większą ilość osób - szczególnie polecam wygodne dwuosiowe przyczepy z dużym przedsionkiem- warunkiem jest prawo jazdy kat. B+E i samochód o odpowiedniej dopuszczalnej masie ciągniętej przyczepy.
 2. Przyczepa na wakacje rodzinne objazdowe - jeżeli nie mamy wyznaczonego punktu docelowego, codziennie lub co kilka dni zmieniamy miejsce postoju, często pokonując mniejsze lub większe odległości. Twoim priorytetem jest zwiedzanie i poznawanie nowych miejsc, zdecydowanie bardziej polecam mniejszą przyczepę- mniej wygodna w miejscu wypoczynku ale znacznie przyjemniej będziesz podróżował samochodem.
 3. Przyczepy na podróże weekendowe - wyjazd w piątek (czwartek) powrót w niedzielę. W krajach, gdzie mamy dobre drogi i autostrady nie ma znaczenia jaką przyczepę wybierzemy, niestety na naszych zatłoczonych drogach musimy wziąć pod uwagę ilość samochodów na drodze, dostępność kempingu na weekend (w sezonie zatłoczone - mniejsza przyczepa to większe możliwości znalezienia miejsca), czas dojazdu na miejsce docelowe. Duży camping może być tu dość uciążliwy, mniej komfortowo prowadzi się go, szczególnie na wąskich wyboistych drogach, znacznie bardziej podatny na podmuchy jadących z naprzeciwka samochodów ciężarowych. Tutaj najbardziej polecam małą przyczepę.
 4. Wyjazdy na ryby przyczepą campingową
 5. Windsurfing 
 6. Kite-surfing  
 7. Wyjazdy rowerowe - codziennie nowe trasy, nowe przeszkody, niezrównana ilość tra,s które możesz zobaczyć dzięki mobilności, jaką daje przyczepa kempingowa.
 8. Spływy kajakowe, rafting, canyoning, hydrospeed - sporty które charakteryzuje częsta potrzeba zmian miejsca noclegu, teraz śpisz tam gdzie chcesz…
 9. Przyczepą na koncert- przyczepa to idealne narzędzie do wyjazdów na koncerty, stajesz na parkingu, jesz i śpisz u siebie, gdy inni szukają noclegów i transportu po koncercie…
 10. Przyczepy a zdrowie - wakacje rehabilitacyjne kamper
 11. Zawody motocyklowe - spać masz gdzie...teraz jedź myśląc jedynie o wygranej…
 12. Przyczepy a imprezy firmowe - w zależności od rodzaju imprezy i czasu trwania wybierzemy inną przyczepę. Impreza firmowa z wykorzystaniem campingu to bardzo dobry pomysł, gdyż przez cały czas trwania imprezy jesteście razem w jednym pomieszczeniu, razem spicie, gotujecie, jedziecie… przez co wasze relacje zacieśniają się, a Wy integrujecie się, tworząc zupełnie inny, silny zespół.
 13. Przyczepa -wakacje zimowe - w krajach takich jak Niemcy, Austria, Szwajcaria, Włochy i Francja caravaning jest bardzo popularny zimą, bez żadnego problemu znajdziemy zimowe kempingi, gdzie będziemy mogli stacjonować w pobliżu kurortów narciarskich nie martwiąc się czy będziemy mieli pokój, ponadto jeżeli stok nam nie będzie pasował w każdej chwili możemy zmienić miejsce naszego wypoczynku. Kempingi są bardzo dobrze wyposażone, mamy tam ogrzewane toalety, prysznice, pralnie, suszarnie. Oczywiście możemy podpiąć przyczepę kempingową pod prąd, podłączyć się do TV lub internetu.
 14. Podróże religijne- pielgrzymki - camping to idealny środek transportu dla pielgrzymów udających się w miejsca kultu religijnego, codziennie jesteś w innym miejscu, nie martwisz się o to, że pociąg lub samolot się spóźni, w każdej chwili możesz zjechać na pobocze, zasłonić okna i pójść spać, by rano dotrzeć do miejsca przeznaczenia.
 15. Przyczepy campingowe na planie filmowym - przyczepy idealnie sprawdzają się na planach filmowych, gdzie często zmieniane jest miejsce kręcenia filmu, aktorzy oczekując coraz większego komfortu będą bardzo zadowoleni z tej formy komunikacji i noclegu.
 16. Przyczepa kempingowa-zawody szybowcowe
 17. Camping-trasy koncertowe - trudno wyobrazić sobie lepszy samochód dla zespołów muzycznych i kabaretów mających trasę koncertową. Częste zmiany miejsca występów, zmiana makijażu i ubrań a także oszczędność czasu na przeprowadzki powodują, że przyczepa znacznie przewyższa inne formy noclegów.
 18. Przyczepy -wyjazdy nurkowe
 19. Przyczepa campingowa - polowania

Wypożyczalnia przyczep kempingowych i samochodów kempingowych Fun Sail zaprasza
Wypożyczalnie przyczep i samochodów campingowych
Wynajem przyczep i samochodów campingowych
Wynajmę przyczepę kempingową na helu
Sprzedaż przyczep kempingowych
Komis przyczep i samochodów kempingowych
Wynajem samochodów i przyczep campingowych


czartery

©fox.sc